همراه ما باشید

این روزها فضای مجازی بخش زیادی از وقت ما را تسخیر کرده است. «رافکا» دریچه‌ای از فضای مجازی به‌سوی جهان واقعی فرهنگ، کتاب و ادبیات است. «رافکا» تارنمایی است که در آن با کتاب‌ها آشنا خواهید شد و از فرهنگ، آگاهی، ادبیات و هنر خواهید خواند. بیشترین نوشته‌های «رافکا» از جنس مرور و نقد کتاب است. در آن میانه‌، اما، یادداشت‌ها، مقاله‌ها و جستارهایی درباره دیگر مسائل فرهنگی و نیز زمینه‌های تخصصی ادبیات و فرهنگ نیز روبه‌روی شما خواهد بود.

در «رافکا» نباید نگران صرف زمان زیاد و چشم‌دوختن‌های طولانی به صفحه نمایش باشید. اینجا همه چیز مختصر و مفید است. ما تلاش می‌کنیم در این صفحه با پرهیز از قلم‌فرسایی و بیهوده‌گویی در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را با کتاب‌ها و دیگر مسائل فرهنگی همراه کنیم.

اینجا نام هر نوع کتابی را نخواهید دید، سخن از هر موضوعی نخواهید شنید. تحریریه، انتخاب‌های سخت‌گیرانه‌ای دارند. ما تلاش می‌کنیم فارغ از آمد و شدهای اقتصادی، رابطه‌های صنفی سرد و گرم فضای رسانه‌ای، چهره‌ای از فرهنگ را به تصویر بکشیم که دوست‌داشتنی و تأثیرگذار باشد. ما کتاب‌های خوب و درخشانی را که در کشاکش نو و کهنهٔ بازار نشر از دیده‌ها محو شده‌اند، پیش‌روی شما خواهیم گذاشت. همچنین ارزش‌ آثاری را که به دلیل بهتر بودن‌شان بهتر دیده‌ شده‌اند را مرور خواهیم کرد. ما با فرهنگ از فرهنگ خواهیم گفت. جان کلام اینکه: «رافکا رسانه‌ای فرهنگی برای فرهیختگان است».

نشانی این صفحه:

 https://rafka.ir

در تلگرام:

https://t.me/rafka_ir

در اینستاگرام:

 https://www.instagram.com/rafka.ir/?hl=en 

در صورت تمایل این نامه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

با سپاس فراوان

تحریریه «رافکا»

ثبت دیدگاه مسدود شده است.